Акт "Злуки"

22 січня 2010 року виповнився 71 рік з дня проголошення Акту Злуки УНР і ЗУНР.
Вшановуючи цю історичну дату, на території Збаразького замку відбулись урочистості, присвячені Дню Соборності України.
Захід був підготовлений Національним заповідником "Замки Тернопілля" та Збаразьким районним відділом культури.

Фестиваль Різдвяних вертепних дійств

9 січня 2010 року на території Збаразького замку за ініціативою Національного заповідника "Замки Тернопілля" відбувся фестиваль Різдвяних вертепних дійств, колядників та щедрувальних гуртів "Нова радість стала".
У фестивалі також взяли участь працівники заповідника із театрилізованим дійством "Вертеп".
Пропонуємо коротенький фоторепортаж.

Відкрито органний зал на 150 місць

Якщо Ви бажаєте красиво і незабутньо провести святкову реєстрацію шлюбу, семінар, нараду, наукову конференцію, корпоративну вечірку чи інший масовий захід на достойному рівні – просимо звертатися в Національний заповідник "Замки Тернопілля" у місті Збаражі, в замковому палаці якого до Ваших послуг органний зал на 150 місць із сучасним інтерактивним, мультимедійним екраном.

Пленер художників України у НЗ «Замки Тернопілля»

З 17 по 26 серпня 2009 року працівники НЗ «Замки Тернопілля» організували живописний пленер художників України. Для участі у реалізації даного проекту були запрошені члени Спілки художників України, митці зі Львова: Борис Яворський та Михайло Дідівський, Валерій Нестеренко, завідувач кафедри академічного живопису Львівської національної академії мистецтв, Анатолій Слободян та Теодозій Салій, викладачі цієї ж кафедри.

Виставка присвячена Івану Романовичу Могитичу

1 жовтня 2009 року в замковому палаці міста Збаража відкрилася виставка присвячена життю і діяльності видатного архітектора, реставратора і дослідника архітектури, засновника і директора інституту "Укрзахідпроектреставрація", академіка Академії будівництва України, член-кореспондента Української Акдемії архітектури, дійсний член IСOMOS, заслуженого працівника культури України, Народного архітектора України, кавалера ордену "За заслуги" - Івану Романовичу Могитичу.

Виставка плакатів

На Покрови у Замковому палаці Збаразької фортеці відкрита виставка плакатів із фондів Тернопільського обласного краєзнавчого музею "Українська повстанська армія - історія нескорених", що присвячена 67 - ій річниці від дня створення УПА.
Виставка плакатів підготовлена науковими працівниками Центру досліджень визвольного руху. Історія України - це історія боротьби її народу за незалежність. Важливо відзначити, що на теренах, де діяла УПА, народ давно вже визнав повстанців - майже у кожному селі Західної України можна побачити споруджений силами громади пам’ятник.

Презентація міста Збаража В Києві

У 2008 році в рамках бібліотечного клубу «Національні святині» Державна науково-архітектурна бібліотека ім. В. І. Заболотного у м. Києві розпочала новий проект «Історія малих міст України», основне завдання якого – привернути увагу громадськості до вивчення історії малих міст, їх культури, архітектури, економіки, мистецтва, збереження культурної спадщини. Цей проект розрахований на 3 роки і буде логічно завершений виданням бібліографічного довідника «Історія малих міст України». Нагадаємо, що до категорії малих міст відносяться міста з чисельністю населення до 50 тисяч чоловік. Таких міст станом на 2006 рік в Україні нараховувалось 349.