Виставка плакатів

На Покрови у Замковому палаці Збаразької фортеці відкрита виставка плакатів із фондів Тернопільського обласного краєзнавчого музею "Українська повстанська армія - історія нескорених", що присвячена 67 - ій річниці від дня створення УПА.
Виставка плакатів підготовлена науковими працівниками Центру досліджень визвольного руху. Історія України - це історія боротьби її народу за незалежність. Важливо відзначити, що на теренах, де діяла УПА, народ давно вже визнав повстанців - майже у кожному селі Західної України можна побачити споруджений силами громади пам’ятник.

Презентація міста Збаража В Києві

У 2008 році в рамках бібліотечного клубу «Національні святині» Державна науково-архітектурна бібліотека ім. В. І. Заболотного у м. Києві розпочала новий проект «Історія малих міст України», основне завдання якого – привернути увагу громадськості до вивчення історії малих міст, їх культури, архітектури, економіки, мистецтва, збереження культурної спадщини. Цей проект розрахований на 3 роки і буде логічно завершений виданням бібліографічного довідника «Історія малих міст України». Нагадаємо, що до категорії малих міст відносяться міста з чисельністю населення до 50 тисяч чоловік. Таких міст станом на 2006 рік в Україні нараховувалось 349.

Всеукраїнська нарада в м.Збаражі

1 жовтня в органному залі замкового палацу міста Збаража, що входить в структуру Національного заповідника "Замки Тернопілля", відбулася виїзна нарада з проблем охорони культурної спадщини, організована Міністерством регіонального розвитку та будівництва України та Тернопільською облдержадміністрацією в рамках якої пройшли засідання Ради головних архітекторів України та Наглядової Ради Національного заповідника "Замки Тернопілля".

Виставка-фестиваль

16-17 травня 2009 року в рамках IV міжнародного інвестиційного форуму в м.Тернополі відбулася І Західноукраїнська туристична виставка - фестиваль. Це був широкомасштабний проект, основною метою якого є сприяння розвитку туристичного бізнесу на Тернопільщині та інших регіонах України.

"Хай не гасне світло науки"

27 лютого 2009 року у Вишнівецькому відділенні Національного заповідника "Замки Тернопілля" відбулися наукові читання на тему: "Хай не гасне світло науки", присвячених 75-річчю уродженця Вишнівця вченого, фізика, кандидата фізико-математичних наук Бартосевича Романа Дмитровича.

Виставка картин “Дорога додому”

20.02.2009р. В Замковому палаці м. Збаража відкрилася виставка картин народного художника України, лауреата Національної премії ім.Т.Г.Шевченка, Івана Марчука “Дорога додому”.

Відновленого видання "Вісник історії краю"

В грудні 2008 року вийшли з друку 2 номери відновленого видання Національного заповідника Вісник історії краю, яке було створене в жовтні 1995 року, як друкований орган Державного історико-архітектурного заповідника у місті Збаражі і виходила щомісяця протягом 1995-1999 років.