Плащаниця, ХІХ ст. Почаївська школа живопису

Плащаниці були необхідним атрибутом богослужби від періоду Великої П'ятниці до Вознесіння Христового. Тематика українських плащаниць того часу була доволі усталеною. За іконотрадицією їх можна поділити на дві групи. До однієї, яка домінує, відносяться плащаниці із зображенням Христового тіла та написом. Друга група пам'яток – менше поширена, мала зображення сцени Покладання Христа до гробу у різних варіантах. 

Звіт фондового відділу за 2011

2011 рік для науковців фондового відділу Національного заповідника був наповнений цікавою та результативною роботою. Протягом року фондовики прийняли, опрацювали, класифікували та інвентаризували понад 2300 музейних експонатів. На сьогоднішній день у фондах заповідника знаходиться на збереженні біля 29 тисяч експонатів. Археологічні матеріали з 20-річних розкопок на Збаражчині та Тернопіллі нараховують понад 35 тисяч одиниць.

Реставраційна діяльність фондового відділу

Пропонуємо Вашій увазі кототенький фотоогляд, який ілюструє високий рівень роботи реставраційного відділу Національного заповідника "Замки Тернопілля", на прикладі реліквій культового вжитку ХVІІ - ХІХ століття.

Фонди Національного заповідника

У фондах Національного заповідника "Замки Тернопілля" налічується близько 60 000 музейних предметів. Широко представлені матеріали археології, в тому числі трипільської культури, предмети етнографії, декоративного, прикладного та сакрального мистецтва, нумізматики, меблів.