Реставрація ікони «Свята Трійця»

Реставратор вищої категорії  Національного заповідника «Замки Тернопілля»  Магіський В.Д. закінчив реставрацію ікони «Свята Трійця», кін. ХІХ поч. ХХ ст.

Відреставрований портрет

Минулого року на тимчасове експонування з Львівського історичного музею до Національного заповідника «Замки Тернопілля» був наданий портрет духовної особи. Попередньо пам’ятка знаходилася на зберіганні у музеї ім. князів  Любомирських у Львові, а потім – у Національному закладі ім. Оссолінських (до 1941 року).

Реставрація ікон кінця ХІХ початку ХХ століття

Художником вищої категорії Магінським Володимиром Дмитровичем проведена реставрація ікон кінця ХІХ початку ХХ століття "Преображення Господнє", та "Пресвята Богородиця Одигітрія з Ісусом".

Вища категорія

У ході роботи Комісії з атестації художників-реставраторів України при Міністерстві культури України, яка тривала з 10 вересня по 30 листопада 2014 року, було розглянуто 277 клопотань щодо претендентів на атестацію та представленої ними документації. Рішення членів секцій щодо присвоєння художникам-реставраторам кваліфікаційних категорій за відповідними реставраційними спеціальностями розглянуто й затверджено на засіданні президії Комісії з атестації 10 грудня 2014 року.

Врятована хоругва

У січні цього року колекція "Сакральне мистецтво Збаражчини" знову поповнилось ще одним експонатом - двосторонньою іконою. Ікона виконана художником-реставратором Володимиром Магінським із двосторонньої хоругви і становить пару до ікони "Святий Юрій Переможець / Серафим Саровський". Була передана до Заповідника із Святомиколаївської церкви с. Бодаки, Збаразького р-ну.

Ікона "Святий Георгій переможець/ Преподобний Серафим Саровський"

У січні цього року колекція "Сакральне мистецтво Збаражчини" поповнилась ще одним експонатом – двосторонньою іконою. Ікона виконана художником-реставратором Володимиром Магінським із двосторонньої хоругви, переданої до заповідника із Святомиколаївської церкви с. Бодаки, Збаразького району. На одній стороні ікони зображений святий Георгій переможець, а на іншій – преподобний Серафим Саровський. Така практика реставрації у нашому заповіднику є новою, але досить успішно втілюється в життя. Для надання хоругві експозиційного вигляду Володимиром Магінським були розроблені спеціальні підрамник та рама. Була проведена реставрація самого зображення. Датується ікона рубежем XVІІІ/ХІХ ст.; реставрація завершилась у січні 2013 року; техніка та матеріал – полотно, олія; розміри: 71,5 х 72 см.

Плащаниця 19 ст., Почаївська школа живопису

Відновлення Плащаниці 19 століття, Почаївської школи живопису. Реставратор - Магінський В. Д.