Спадщина Аркадії Оленської-Петришин

В 2006 році, запасники Національного Заповідника "Замки Тернопілля" поповнилися більше ніж 50-ма одиницями живопису і графіки американської художниці, родом з села Розношинці Збаразького району, Аркадії Оленської-Петришин. Картини передав на зберігання чоловік мисткині, професор Володимир Петришин.

Щецінська делегація у Збаражі

Національний заповідник "Замки Тернопілля" впродовж останніх років працює над розширенням міжнародної співпраці. Особливо важливе значення мають такі стосунки з зарубіжними організаціями, котрі вирішують споріднені проблеми, зв'язані з поширенням інформації про пам'ятки культури регіону, реставрацію архітектурних споруд, виставковою та туристичною діяльністтю.

ЗБАРАЗЬКИЙ АРХІВ ХVІІ – ХХ СТОЛІТТЯ ЗНАЙДЕНО У КРАКОВІ

Окремим джерелом вивчення історії міста і краю є записи, що велися ченцями монастирів чи орденів різноманітних релігійних конфесій, які провадили свою місіонерську діяльність на наших теренах. Одним з таких літописних матеріалів є так званий "Archivum conventus Zbaraziensis" (Архів Збаразького конвенту), на існування якого ми натрапили під час опрацювання монографія польського дослідника, ксьондза Йозефа Кахеля "Dzieje Kościoła i klasztoru Ojców Bernardynów w Zbarażu (1628-1946)". Ця праця була захищена у Рим як докторська дисертація і отець Йозеф отримав вчений ступінь доктора богослів'я. В монографії йшлося, що згаданий архів знаходиться в Провінції отців Бернардинів у Кракові (Республіка Польща). На часі постало питання віднайдення та опрацювання "Архіву Збаразького конвенту" та виявлення невідомих сторінок історії міста Збаража.

Наша участь у конференції у Перемишлі

9-10 липня 2012 року Центральним Славістичним Центром (Університет Сент Луїс, Міссурі, США) спільно з Державною вищою східноєвропейською школою в Перемишлі та Ягеллонським університетом у Кракові, з нагоди 50-ї річниці заснування "CENTRAL SLAVIC CONFERENCE", у Перемишлі (Польща) була організована І Міжнародна конференція "Історія, політика і культура у Східній Європі".

Співпраця з Щеціном

В кінці травня 2012 року представники Національного заповідника "Замки Тернопілля" взяли участь у проведенні XVI Днів української культури в польському місті Щецін Західнопоморського воєводства. 

Співпраця з Перемишлем

Національний заповідник "Замки Тернопілля" налагодив співпрацю з музейними установами Перемишля.

Теребовля - Kłodzko

Для налагодження дружніх зв’язків між містами українським – Теребовля і польським – Клодзько відбувся робочий візит делегації теребовлянців до м. Клодзька.