Як швидко висушити фарбу: 5 способів прискорити висихання

farb1

Жоден ремонт не обходиться без використання лакофарбового покриття. Якщо склад сохне дуже довго, ремонт затягується на тривалий період. Для повного висихання деяким з них, як то масляним, потрібно дуже багато часу, при цьому вони різко пахнуть і шкідливі для людського організму. Дзеркальна поверхня, створена за допомогою лаку, може бути зіпсована випадковим дотиком, якщо речовина висохла не до кінця.

Щоб уникнути прикрих наслідків і не переробляти виконану роботу, потрібно вивчати властивості фарбувальних складів, які купуються, і дбати про забезпечення належних умов для їх висихання.

Правильне нанесення – швидке висихання

Є способи, що скорочують час підсихання фарбувальних складів. Для цього необхідно наносити їх правильно:

 • фарбувати краще в кілька етапів – 2-3 тонких шари висохнуть набагато швидше, ніж 1 товстий;
 • масляні розчини краще наносити валиком, оскільки так речовина розподілиться по поверхні більш рівномірно;
 • зовнішні роботи варто проводити в теплу суху погоду;
 • застосування спеціального фарбопульта скорочує час сушіння;
 • стіну бажано попередньо прогріти, тоді тон засохне за лічені години.

Що робити, якщо фарба не сохне?

Іноді трапляється так, що покриття нанесено правильно та дотримані всі правила роботи з фарбою, а поверхня не сохне. Тоді необхідно створити відповідні умови, які допоможуть швидкому висиханню:

 • забезпечити посилену циркуляцію повітря в приміщенні, створити сильний протяг: відкрити вікна та відчинити двері, включити вентилятор;
 • прибрати всі джерела вологості в кімнаті;
 • встановити в приміщенні додаткові джерела тепла, якщо температура занадто низька.

Створити умови для пришвидшення висихання фарби або лаку в приміщені нескладно, складніше це зробити на вулиці, але такі варіанти існують:

 1. Щоб забарвити або покрити поверхні зовні, необхідно обирати спеціальні фарби та лаки.
 2. Для виконання таких робіт має сенс дочекатися теплого сонячного дня. У похмуру і вологу погоду фарба буде сохнути дуже довго.
 3. Товщина шару. Досвідчені майстри знають, що три тонких шари фарби будуть висихати значно швидше, ніж один шар потрійної товщини. Цим можна скористатися, фарбуючи зовнішні поверхні в кілька етапів. Це виправдано також технологією фарбування яка і передбачає частіше нанесення декількох шарів фарби для досягнення найкращого результату.
 4. Використання каталізаторів. Такі речовини називаються сикативами, вони істотно прискорюють час сушіння, наприклад: з ним масляна основа при кімнатній температурі може висохнути за добу. Сикатив додається безпосередньо в фарбу, емаль, лак та ін.
 5. Температурний вплив. Фарба висихає в той момент, коли з неї повністю випаровується розчинник. Цей процес може відбуватися набагато швидше, якщо підвищити температуру і знизити рівень вологості. В приміщені цього можна досягти при використанні таких пристрої, як будівельний фен або інфрачервоний обігрівач. А для зовнішніх поверхонь, майстри пристосували теплову гармату.

Як правильно висушити фарбу тепловою гарматою

 1. Сушка фарби з тепловим дулом – не миттєве зцілення, але може значно прискорити час висихання фарби. Теплові дула добре працюють на твердих внутрішніх і зовнішніх поверхнях: стінах і навіть дерев’яних меблях. Щоб висушити 1 м.кв. у вас може піти близько 10 хвилин.

Сушити треба так:

 1. Починайте з мінімальної температури і поступово збільшуйте її при необхідності.
 2. Уникайте застосування температури понад 399 град., бо фарба облізе, а не висохне.
 3. Тримайте теплову гармату на безпечній (не менше 5 см) відстані від фарби. В протилежному випадку можна пошкодити поверхню та полущити фарбування.
 4. Переміщуйте теплове сопло по всій площині, не тримайте гаряче повітря занадто довго в одному положенні.

При цьому важливо виконати необхідні заходи безпеки, щоб уникнути пожеж та травм:

 1. Переконайтесь, що ваша робоча зона вільна від займистих матеріалів, як то: балончики, розчинники, ацетон і бензин, бо гаряче повітря, може стати причиною пожежі чи вибуху.
 2. Працюйте в захисних окулярах і рукавичках, не одягайте вільний одяг, оскільки він може потрапити в сторону сопла і спалахнути. Якщо у вас довге волосся, підберіть його.

Цей пристрій можна використовувати не тільки для сушки, але й для зняття фарби з поверхонь.