Все більше власників вважають за краще перетворити свої володіння в зону для комфортного відпочинку, максимально наближеного до живої природи. Погодьтеся, що доглянута зелена галявина радує око своїм смарагдовим кольором і є роздоллям для дитячих ігор.
Щоб газон виглядав доглянутим та ідеальним, господарі користуються косарками або тримерами. А щоб така техніка працювала довго та безвідмовно про неї треба дбати. Існує два типи косарок: електричні та бензинові.
У нашій статті ми розкажемо вам, як треба доглядати за такою технікою, а саме:
- Як правильно її запускати;
- Про основні принципи обслуговування;
- Про правила та умови зберігання.
Особливості підготовки та запуску газонокосарок і тримерів
Запуск – важливий процес, від правильності виконання якого залежить якість та термін подальшої експлуатації та функціональність газонокосарки.
Для запуску електричної коси або тримера, треба:
- Зібрати тример згідно інструкції;
- Перевірити працездатність розетки та кабелю.
Щоб запустити бензокосарку, необхідно зробити такі кроки:
- Заправте косарку паливом;
- Перевірте рівень мастила. Якщо його недостатньо, ви можете легко зіпсувати двигун. Моделі з двотактним двигуном використовують паливно-масляну суміш. Виготовляйте її тільки згідно з інструкцією користувача;
- Прокачайте паливний насос, щоб заповнити карбюратор бензином, слідкуйте, щоб не залити двигун;
- Перевірте свічку: вона повинна мати гумовий ковпачок, переконайтеся, що він сидить щільно;
- Переведіть важіль дроселя в середнє або в останнє положення. Інакше в двигун буде надходити недостатньо палива для роботи;
- Різко потягніть за шнур. Можливо, вам доведеться зробити це кілька разів, перш ніж двигун запуститися.
Про обкатку
При першому запуску електрокос, роблять пробні запуски не менше 3-5 разів. Якщо двигун працює добре, переходять до покосу. Спочатку працюють не більше 5 хвилин, потім тривалість роботи поступово збільшують.
При обкатці мотокос навантаження підвищують поступово. Якщо почати роботу з високих обертів, мотор погано приладнається, що відіб’ється на подальшій роботі косарки.
При першому запуску не варто повністю виробляти часовий ресурс. Після того, як мотор попрацює на холостих обертах, можна перейти до обробки газону. Коса повинна працювати не більше 15 хвилин, після чого повинна охолонути.
Про заправку
Для заправки необхідно використовувати свіжий бензин АІ-92 або АІ-95 і високоякісне моторне масло для садової техніки (для 2- і 4-тактних моторів виробники випускають різні мастила). Можна використовувати мінеральне, напівсинтетичне або синтетичне.
Пропорції бензин/масло для моделей з 2-тактним двигуном є в інструкції по експлуатації до кожної конкретної моделі. Зазвичай це 50:1, іноді рекомендуються пропорції 25:1 або 40:1. Готувати паливну суміш треба в окремій ємності з точним дотриманням пропорцій. Ніколи не заливайте рідини «на око» безпосередньо в бак, не змішавши їх попередньо. Якщо масла буде мало, це призведе до швидкого зносу деталей. Якщо додати більше, ніж потрібно, воно не буде встигати згорати, утворить всередині наліт, який пошкодить двигун.
Як доглядати, щоб довго експлуатувати
Не новина, що термін придатності будь-якого обладнання залежить від догляду та дотримання правил експлуатації.
Про газонокосарки
Правила догляду за електричними та бензиновими косарками приблизно однакові:
- Робіть перерви. Регулярне охолодження двигуна вбереже його від передчасного зносу. Після безперервної роботи протягом деякого часу (40-60 хвилин) двигуну потрібен час на охолодження. Якщо паливо закінчилося, не поспішайте заливати новий бак дайте охолонути двигуну хвилин 10, а краще 20.
- Не косіть у сильну спеку: в таку погоду двигун перегрівається набагато швидше, ніж закінчується паливо. Це може призвести до пошкодження поршневої групи двигуна.
- Не економте на паливі та мастилі. Щоб садовий інвентар прожив довго і не вимагав втручання майстрів, його треба грамотно і регулярно обслуговувати і заливати якісне пальне. Сучасна садова техніка вимагає спеціальних високоякісних масел.
- Не косіть дуже велику і густу траву за один раз. Вона повинна видалятися поступово, щоб не перевантажувати газонокосарку.
- Уникайте нерівностей на ділянці, щоб ніж не тупився при ударі об ґрунт.
- Не косіть там, де є каміння, бордюри сабо сміття, це може призвести до псування працюючого пристрою.
- Використовуйте захисний одяг і взуття, щоб газонокосарка не завдала вам шкоди.
- Після завершення стрижки газону, не забувайте кожного разу видаляти залишки трави з деки і ножів, бо вона засохне та міцно прилипне.
- Ніколи не лишайте косарку на зиму з бензином в баку. За час зберігання він може загуснути і засмітити карбюратор.
- Обов’язково зберігайте косарку в опалювальному і сухому приміщенні, не допускайте потрапляння туди опадів.
Про тримери
- Якщо на ділянці видно великі бур’яни, то потрібно встановити замість волосіні ніж.
- Перед покосом перевірте, чи немає на ділянці каменів, скла та інших предметів. При роботі вони можуть відскочити і нанести травму оператору. Захистіть очі окулярами, бо навіть відсутність сторонніх предметів не гарантує безпеку: в них може потрапити трава.
- На шпульку намотується волосінь, яка виконує скіс трави, кінці якої завжди видно зовні. Для того, щоб її не пошкодити, не можна близько підводити головку тримера до бордюрів, парканів та інших твердих предметів.
- Бережіть котушку, на якій кріпиться волосінь, від дотику із землею.
- Косити траву потрібно кінчиками волосіні, якщо косити всією довжиною, то мотор перегріється.
- Не намагайтесь зрізати велику та грубу траву за один раз. Як мінімум потрібно пройтися двічі. В іншому випадку вона буде намотуватися на котушку. Якщо це станеться, то мотор почне перевантажуватись.
- Зрідка зупиняйте роботу і чистість головку тримера. А тим часом двигун зможе охолонути.
- Ретельно готуйте пристрій до зими. Злийте бензин, промийте штангу та кожух, почистіть редуктор та замініть масло, промийте фільтри, змастіть місця тертя рухомих деталей.